CHOLESTAB

60 kapsúl 8,90 € s DPH

Výživový doplnok určený na podporu regulácie hladiny cholesterolu.


Kľúčové charakteristiky:
  • - úprava hladiny cholesterolu v krvi
  • - zlepšenie látkovej premeny tukov
  • - účinná prevencia vzniku aterosklerózy
Komu je určený:
  • - všetkým, ktorí si chcú dlhodobo udržať správnu hladinu cholesterolu
  • - jedincom s rodinným výskytom hypercholesterolémie
  • - tým, ktorí sa snažia o zníženie hladín cholesterolu diétou ako súčasť úpravy životosprávy pri zvýšených hladinách cholesterolu (najmä LDL cholesterolu)

Ďalšie odporúčania:
Prípravok nie je určený deťom, tehotným ženám ani dojčiacim mamičkám.

Obsah jednej kapsuly:
  • Niacín (vitamín B3) 20 mg
  • Výťažok z ryže fermentovanej kvasinkami (Monascus purpureus) 500 mg
  • Beta-sitosterol 2 mg

Odporúčaná dávka: 1 kapsula denne v rámci prevencie, v prípade zvýšeného cholesterolu v krvi je vhodné dávku zvýšiť na 3 kapsuly denne po jedle.

Pretrvávajúca zvýšená hladina cholesterolu je považovaná za rizikový faktor pre vznik a rozvoj aterosklerózy. Najmä zvýšené hodnoty LDL cholesterolu môžu signalizovať zvýšenú tvorbu usadenín na stenách ciev, postupné zužovanie ich priesvitu až ich prípadné upchatie. Následkom býva odumretie príslušnej časti tkaniva - infarkt. Najnebezpečnejšie, ba až život ohrozujúce je, ak ide o tkanivo srdca alebo mozgu. Základným krokom pri predchádzaní, ale aj riešení daného problému, je úprava životosprávy (prestať fajčiť, viac sa pohybovať, správne sa stravovať), až potom nastupuje farmakologická liečba. Hlavnou zložkou tejto úpravy je racionálna výživa, obohatená prírodnými doplnkami výživy, ktoré pomôžu urýchliť a zlepšiť látkovú premenu tukov, najmä cholesterolu. Takto pôsobí výživový doplnok CHOLESTAB, s obsahom unikátnej zložky - výťažku z ryže fermentovanej kvasinkami Monascus purpureus. Obsahuje špecifické látky, monacolíny, ktoré majú schopnosť znižovať krvné lipidy, pričom spolupracujú s niacínom (vitamín B3). Výsledný efekt užívania tohto prípravku - zníženie cholesterolu (najmä LDL cholesterolu) v krvi, je podporený rastlinným sterolom (beta-sitosterolom), ktorý potláča vstrebávanie cholesterolu v črevách.

Ak máte záujem o objednanie výrobku, alebo viac informácií, budeme radi keď nás kontaktujete na 0917 178 398, 0911 800 011 alebo na info@medicalpoint.skNájdete nás:

Palkovičova 10
Bratislava

Kontakt

email:
telefón: 0911 800 011
0917 178 398